Oprawa oświetleniowa jest to urządzenie elektryczne. Jego celem jest zamocowanie jednego lub wielu źródeł świata, a następnie połączenie go z instalacją elektryczną. Może być to wykonane za pomocą specjalne oprawki. Wariant mocowania powinien być na tyle optymalnie wybrany, aby nie było problemów z jego późniejszą wymianą. Dodatkowym celem stosowania tego typu opraw jest m.in. nadanie odpowiedniego kierunku strumieniowi światła (np. oprawki SPOT). Następnie można je skupić w odpowiednim miejscu lub też rozproszyć. Drugi wariant wykonuje się reguły za pomocą np. soczewki, rozpraszającego klosza lub odbłyśnika. W nowoczesnych konstrukcjach może być zamieszczany element, dzięki któremu możliwa jest zmiana tego kierunku.

Nasza hurtownia oświetleniowa ELMAT w swojej gamie produktów posiada szereg opraw oświetleniowych, które można dopasować do swoich wymagań. Znajdują się zarówno tańsze, jak i droższe rozwiązania. Jednak mimo to wykorzystujemy jedynie asortyment od czołowych producentów. Dlatego też nie znajdziesz u nas stosunkowo słabo jakościowych modułów. Chcemy, abyś cieszył się jakością przez długi okres czasu.

Konkretnym przykładem może być Siteco, który jest podmiotem zależnym OSRAM. To z pewnością doskonale znana firma.  Oferta, która jest przygotowana dla naszych klientów składa się z m.in. opraw wiszących, wbudowanych, ściennych, jak i tych typu Downlight, które znajdują zastosowanie w obiektach biurowych, handlowych oraz usługowych.

W przypadku opraw wbudowanych możemy dostarczyć dla Ciebie produkty z zastosowaną technologią LED, jak i oprawy ze światła odbitego oraz pospolite świetlówki. Jeśli weźmiemy pod uwagę oprawy wiszące, to w naszej hurtowni znajdują się w głównej mierze także rozwiązania LED-owe oraz halogenowe, a także świetlówkowe. Natomiast konstrukcje ścienne mogą być produktami podtynkowymi i natynkowymi.

Moduły oświetleniowe z technologią typu LED są produktami, gdzie klient może dokonać zakupu diody, która będzie generowała oświetlenie koloru białego lub innego, w zaleznosci od ustawień.

Oczywiście jesteśmy kompleksową firmą i z tego powodu nie będzie problemu z dalszym montażem, a także samym wyborem. Jesteśmy w stanie zadbać o Twoje oprawy oświetleniowe od A do Z. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wykonali najpierw wstępny projekt z planowanym rozmieszczeniem już konkretnego oświetlenia. Na tym etapie dokonamy również możliwe najlepszego dobrania produktów, aby spełniały w stu procentach swoje założenia. Jako nasz klient nie musisz się również martwić o swoją instalację elektryczną. W żadnym wypadku, nie zakłócimy jej działania. Specjalizujemy się w nich i doskonale wiemy, w jaki sposób wdrożyć nasze rozwiązania, aby nie było żadnych konfliktów. Mimo wszystko jesteśmy otwarci na propozycje naszych klientów. ELMAT jedynie doradza, z czego można zrezygnować na korzyść czegoś lepszego, lub co można dołożyć w celu lepszego funkcjonowania opraw oświetleniowych.