Bezpieczniki, popularnie zwane korkami stanowią bardzo ważny element każdej instalacji elektrycznej. Przepalają się w momencie, kiedy w obwodzie elektrycznym nastąpi zwarcie. W celu zabezpieczania przed np. ewentualnym pożarem instalacji lub porażeniem użytkownika odetnie dopływ prądu. O ile nasz bezpiecznik nie był automatyczny, po przepaleniu należy wykonać jego wymianę. Wiele osób ma problem z tym, w jaki sposób należy to zrobić i jaką moc bezpiecznika dobrać, aby uniknąć przepaleń w przyszłości. Oprócz wymiany zalecane jest, aby poprzez usunięcie źródła spięcia zniwelować kolejne szanse na przepalenie się następnych bezpieczników. Jak zawsze, najważniejsza jest profilaktyka. Zwykłe korki powinno się wymieniać średnio co ok. 1,5 roku. Wszystko z tego powodu, że jego elementy pod wpływem czasu niszczeją. W rezultacie może dojść do przepalenia się bez powodu. Nie należy również do obwodu instalacji elektrycznej umieszczać zbyt dużej ilości odbiorników. Taki fakt może przełożyć się na nadmierne rozgrzanie się przewodu. W takim momencie gdyby nie było odpowiednich bezpieczników – grozi to pożarem.

Nie zwlekaj i skorzystaj z usług firmy ELMAT oraz naszej hurtowni, w której zakupisz bezpieczniki w bardzo przystępnych cenach. Bazujemy jedynie na sprawdzonych produktach od certyfikowanych firm, które posiadają stabilną pozycję na rynku. Powierzając nam montaż tego typu zabezpieczenia w swoich instalacjach masz gwarancje fachowo przeprowadzonej pracy. Wszystkie zlecenia wykonujemy z największą dbałością o wszelkie detale. Są one niezmiernie ważne, ponieważ mogą w późniejszym czasie przekładać się na bezpieczeństwo i poprawne działanie całej instalacji. W naszej gamie produktów dostępne są także odpowiednie obudowy i szafki, w których zamieszcza się bezpieczniki. Jeśli posiadasz nietypowe potrzeby , to swoją ofertę dopasujemy indywidualnie do Twoich potrzeb zarówno na etapie samego projektowania, jak i późniejszego wdrażania.
Posiadamy duże doświadczenie, ponieważ na rynku działamy od lat. Wiele zrealizowanych zleceń, także tych najbardziej wymagających przełożyło się na nasze ogromne możliwości. Jesteśmy w stanie zrobić dla Ciebie, jako naszego klienta bardzo wiele. Jedyne, co musisz zrobić, to przedstawić nam swoje oczekiwania oraz możliwości finansowe.


Bezpieczniki dopasujemy także w zależności od tego, czy posiadasz nową, czy też starą instalację. W takiej zależności spotyka się wtedy bezpieczniki np. topikowe. Korzystając z naszych usług nie musisz się także martwić o dobór odpowiedniej mocy. Wystarczy, że powiesz nam z ilu maksymalnie urządzeń elektrycznych w jednym czasie jesteś w stanie korzystać, a ELMAT dopasuje resztę.

Chcemy zaznaczyć, żeby nie podejmować samodzielnej naprawy przepalonych korków drutem, co jest bardzo popularnym zjawiskiem w Polsce. Wadliwa instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym to najczęstsza przyczyna pożarów. Ceny nowych korków nie są znacznymi kosztami. Warto abyś zawsze miał w domu chociaż jeden zapasowy bezpiecznik oraz latarkę blisko skrzynki z korkami. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pokusił się zaopatrzyć i w takie rzeczy u nas.