W przypadku jakichkolwiek prac elektrycznych nie obejdzie się bez osprzętu instalacyjnego i kablowego. W skład pierwszej grupy wchodzi bardzo dużo elementów począwszy od uchwytów mocujących, kanałów kablowych, złączników instalacyjnych, a skończywszy na puszkach instalacyjnych i drabinkach kablowych. Osprzęt kablowy zostanie poruszony w końcowej części.

Jeśli szukasz tego typu produktów dla Ciebie to zapraszamy do zapoznania się z ofertą elektrycznej hurtowni ELMAT. Znajdziesz tam najwyższej jakości osprzęt instalacyjny oraz kablowy w najlepszych cenach na rynku.

Osprzęt oprócz kabli i złączek to przede wszystkim puszki elektroinstalacyjne. Jest to typ osprzętu instalacyjnego, który służy do ochrony połączeń elektrycznych przewodów instalacji elektrycznej. Może być także wykorzystywany do montażu dodatkowego osprzętu – gniazda elektryczne, teletechniczne oraz łączniku. Dzieli się je na dwie grupy. Mogą być to puszki połączeniowe, jak te do montażu osprzętu. Taki podział wynika biorąc pod uwagę przeznaczenie i technologię montażu. Jeśli chodzi o drugą kategorię to mamy jeszcze do czynienia z puszkami natynkowymi oraz wtynkowymi. Oczywiście, jak zawsze z wyborem służymy pomocą. Jedynie przedstaw nam swoje oczekiwania ewentualnie projekty, jeśli posiadasz. My postaramy się wybrać dla Ciebie najlepsze rozwiązanie i ewentualnie kompleksowo je wdrożyć – jeśli zdecydujesz się na taką usługę.

Jesteśmy w stanie dostarczyć także listwy elektroinstalacyjne są to elementy służące do odpowiedniego prowadzenia przewodów instalacji elektrycznych. Często wykorzystujemy je w przypadku bardziej złożonych projektów. Z reguły jest to wykonywane w różnego rodzaju budynkach. Mogą być wykonywane jak typ ściennych, naściennych oraz przypodłogowych. Powstają z odpowiedniej obróbki niepalnego polichlorku winylu, czyli PCV. Ich głównym zadaniem jest odpowiednia ochrona przewodów i kabli. Dzięki nim można w łatwy i bezproblemowy sposób zrobić modernizację instalacji. Nie ma potrzeby dodatkowych ingerencji.

W asortymencie posiadamy także wiele osprzętu kablowego. Jest on bardzo ważny w przypadku praktycznie każdej instalacji. W tym przypadku nie można iść na kompromisy. Zawsze swoim klientom sugerujemy zastosowanie najlepszych wariantów. Argumentem przede wszystkim jest bezpieczeństwo. Ogólnie mówiąc jest to grupa elementów służąca do wykonywania, a także ochrony połączeń pomiędzy kablami elektrycznymi. Można za ich pomocą również dokonać rozgałęzienia. Możliwe jest to stosując odpowiednie mufy, końcówki oraz głowice i złączki. Wyróżnia się także instalację pomocniczą, a tworzy się ją w przypadku kabli o izolacji np. gazowej lub wodnej. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiednich warunków izolacji. Można je umieszczać w kanałach elektroinstalacyjnych, które mają podobne zastosowanie, jak listwy elektroinstalacyjne. Występuje jedynie taka różnica, że stosowanie są głównie do prowadzenia i rozdziału kabli na poszczególne obwody zasilające.

W przypadku pytań, pozostajemy do dyspozycji.