W naszej ofercie znajdziesz także obudowy oraz szafki (typowe i na zamówienie).

W przypadku elektrycznych instalacji naszego domu bardzo ważnym elementem są odpowiednie obudowy oraz szafki, które wykorzystuje się m.in. do łączenia w nich poszczególnych obwodów. W przypadku standardowych instalacji śmiało można kupować typowe produkty o standardowych rozmiarach. Można tego dokonać w sklepach branżowych lub przez Internet. My oczywiście do tego celu polecamy naszą hurtownię elektryczną ELMAT.  Jako firma każdego dnia, tygodnia pracujemy przy różnego rodzaju zleceniach elektrycznych. Zarówno projektujemy obwody, jak i wdrażamy w życie konkretne instalacje. Wszystko to przekłada się na nasze doświadczenie oraz to, co możemy zaoferować Tobie, jako naszemu klientowi.


Jednym podstawowych typów skrzynek jakie mamy w swojej ofercie, to skrzynki KH. Na ich bezpieczeństwo wpływa plombowanie zarówno pokrywy jak i samej skrzynki. Posiadają bardzo dużym stopień ochrony przed dotykiem, a dodatkowo wyposażone są w zaciski górnych oraz dolnych montowań oddzielnie. Z tego względu często zachęcamy naszych klientów, aby zdecydowali się na skorzystanie właśnie z nich. Dodatkowo cechują się dużą elastycznością montażu. Taki fakt przekłada się na to, że często bazujemy o nie nasze projekty w przypadku bardziej skomplikowanych zleceń.


Gama produktów hurtowni ELMAT to także skrzynka podtynkowa z pokrywką. Służy do zamieszczenia w niej listwy połączeniowej. W rezultacie będzie możliwe wykonanie rozgałęzień instalacji. Natynkowe szafki wykorzystuje się w momencie, kiedy mamy do czynienia z instalacji natynkowymi. W takim wypadku służą one jako miejsce, gdzie następował będzie rozdział obwodów. Dodatkową cechują, jakie posiadają są wsporniki. Dzięki nim nie będzie problemu z zamontowaniem skrzynki do podłoża. Obecne trendy podczas projektowania instalacji co raz częściej przekładają się na stosowanie puszek dwu, trzy, a nawet czteromiejscowych. Wszystko z tego powodu, aby połączyć gniazda lub łączniki w bloki. Można tego dokonać kupując gotowe modele przeznaczonych do takiej instalacji. W przeciwnym wypadku możliwe jest połączenie ze sobą pojedynczych skrzynek pod warunkiem, ze są wyposażone w odpowiednie zatrzaski. Bez nich nie będzie to możliwe.


Kolejnym wariantem, na który bardzo często decydują się nasi klienci, to podtynkowe puszki bez pokrywki przeznaczone do osadzenia łącznika lub gniazda. W ostatnim czasie produkowane są również skrzynki podłogowe. W szczególności powinny być ulokowane w dużych pomieszczeniach lub tam, gdzie urządzenia elektryczne i ogólnie pobierające prąd mają znajdować się z daleka od ścian. W takim wypadku umieszcza się ją tak, aby była zrównana z powierzchnią podłogi.


Jeśli posiadasz nietypowe wymagania i żaden z opisanych rozwiązań Ci nie odpowiada, to musisz skorzystać z rozwiązań na zamówienie. Skontaktuj się z naszą firmą, a z pewnością przygotujemy dla Ciebie odpowiednią ofertę.