W przypadku instalacji elektrycznych należy szczególny nacisk położyć na ich bezpieczeństwo. Wyróżnia się m.in. ochronę odgromową i przepięciową. Ta druga jest oddzielnym działem elektrotechniki praktycznej. Zajmuje się zagadnieniami ochrony urządzeń przed wpływem przepięć. Oczywiście, jak wiadomo przepięcia uszkadzają zarówno izolacje urządzeń, jak i aparaturę elektryczną. Może to wywoływać również iskrzenia, a także kompletne zniszczenia urządzeń elektrycznych. W szczególności narażone są te typu elektronicznego.

Firma ELMAT od początku swojego istnienia specjalizuje się w możliwe jak najlepszym zabezpieczeniu instalacji. W skład oferty wchodzi zarówno ochrona odgromowa jak i przepięciowa. Naszym zdaniem jest zapewnienie Tobie bezpieczeństwa w razie niespodziewanego przepięcia lub zwyczajnych wyładowań atmosferycznych.

Pierwszy punkt oferty w przypadku ochrony instalacji, to ochrona odgromowa. Jesteśmy w stanie dopasować się do bardzo wielu wymogów podanych przez naszych klientów. Wykorzystujemy jedynie sprawdzone rozwiązania, których celem jest zabezpieczenie danego lokalu przed wyładowaniem atmosferycznym. Dla klientów, którzy potrzebuję szczególnej ochrony dla bardzo ważnych obiektów posiadamy także zabezpieczenia, które niwelują straty w przypadku uderzenia pioruna skierowanego w szczególnie czułe punkty konstrukcji. Jesteśmy w stanie również zabezpieczyć elektroniczne urządzenia będące w danym pomieszczeniu, które mogą ulec zniszczeniu w momencie uderzenia pioruna.

Drugi element systemów zabezpieczeń oferowanych przez nas, to ochrona przepięciowa. Oferujemy naszym klientom systemy najwyższej jakości, które przede wszystkim cechują się skutecznym zabezpieczeniem przed zniszczeniem urządzeń w danym obiekcie. Nasze rozwiązania zabezpieczają na dwa różne sposoby. Pierwszym jest przerwanie drogi rozprzestrzenienia się danego przepięcia. Drugi polega na wdrożeniu dodatkowego urządzenia, którego rola polega na ochronie konkretnego, innego urządzania.

Moduły, jakie wykorzystujemy składają się z m.in. ograniczników przepiec różnego typu oraz odgromników. Ich zadaniem jest zabezpieczenie przed zarówno bezpośrednim, jak i bliskim uderzeniem pioruna. Dodatkowo posiadamy szereg urządzeń, za pomocą których można połączyć ze sobą odgromniki oraz ograniczniki. W rezultacie zapewnia to jeszcze lepszą ochronę.

Oczywiście w razie potrzeby, zawsze służymy pomocą. Wystarczy, że dostarczysz naszej firmie swoje oczekiwania, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę z najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli nadal wahasz się skorzystać z naszych usług, to musisz wiedzieć, że zabezpieczyliśmy już wiele obiektów przed tego typu działaniami. Nasze moduły z kompleksowymi zabezpieczeniami przed przepięciem i odgromowymi znajdują się w szeregu obiektów. Są to zarówno prywatne domy i posesje, a także lokale firmowe i budynki administraji publicznej.